Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Even Piell - Anakin Skywalker

Napsal: Stepanokus
Dne: 11.5.2013 10:59
Kategorie: Klonové války - The Clone Wars
Zpět na fórum

Ahoj, kdesi jsem četl, že mistr Piell byl členem Rady. Ale poté co zemřel se jeho místo v Radě uvolnilo. A právě na toto uvolněné křeslo Palpatine dosadil Anakina. Jestli to tak skutečně je, pak v Radě Jediů ale strašně dlouho chyběl jeden člen, protože od epizody Citadel Rescue byla ještě spousta dalších epizod a určitě to bylo několik měsíců. Je to možné?
Přidat komentář
Obrázek uživatele Karpagon
11. Květen 2013 - 11:20
To zpoždění by určitě nevadilo...

Meditovat o tom, já budu.

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
11. Květen 2013 - 19:09
Já myslím že není stanovené kolik členů má být v Radě, když Piell zemřel tak prostě zemřel a o jednoho ubylo.
EDIT: Mimochodem, fakt inteligenti co daj disliky za obyčejnej komentář.

Don't ask, if you don't care.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele PredsaJa
30-31
11. Květen 2013 - 16:37
Pokiaľ sa nemýlim, tak Rada Jedi by mala mať 12 členov a tento počet by mal byť dodržiavaný (tradícia, pravidlá Rádu). Títo členovia sa delili na doživotných (napr. Yoda, asi aj Windu), potom boli členovia s dlhou pôsobnosťou (asi v rozmedzí pár rokov - spomínam si niečo ohľadom 10 rokov) a samozrejme s krátkou (tá bola tuším 2 roky - napr. Adi Gallia, Luminara Unduli).
To by malo znamenať, že keď jeden odišiel, mal by byť nahradený "povýšením" niekoho nového a žiadne miesto by tak nemalo zostať prázdne a už vôbec by nemal byť počet členov Rady voľný. To by mohlo znamenať nerovnováhu, keďže rozhodovanie a moc by sa koncentrovali do menšieho počtu "rúk".
Prečo bolo miesto nezaplnené, môžeme iba hádať, avšak:
1. reálne nevieme, ako dlho bolo miesto neobsadené
2. nepoznáme celý proces povyšovania (dĺžka, stav, schvaľovací proces)
3. je možné, že dlhší výber mohol byť spôsobený neexistenciou vhodného kandidáta s patričnými schopnosťami a skúsenosťami, dlhým výberom možných kandidátom, odsunom výberu z dôvodu vážnejších záležitostí a tak ďalej...

Mám dojem, že majster Piell bol "dlhodobým" členom Rady a preto jeho postavenie by malo byť vyššie. To by mohlo znamenať aj vyššie nároky na kandidáta a to by mohlo vysvetľovať aj to, prečo jeho miesto zostalo dlho neobsadené.

Pokiaľ sa v niektorých detailoch mýlim, prosím, opravte ma.

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
11. Květen 2013 - 19:05
Jj, nejspíš máš pravdu

Don't ask, if you don't care.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Karpagon
11. Květen 2013 - 19:07
Rad bylo několik...
V nejvyšší Radě bylo:
- 5 doživotních členů
- 4 dlouhodobí
- 3 krátkodobí

Pak ještě další hodností byl Představený řádu. V době epizod I, II a III jím byl Mace Windu. (Yoda mu to přenechal)
Myslím, že ty všechny epizody mezi tím nemusely jít po sobě a mohl uběhnout tak měsíc/dva. Za tu dobu (navíc ve válečném období) určitě nemohl proběhnout celý proces přijímání nového člena.

Třeba příklad z reality: papež se vybírá také dlouho a po urč. době od konce funkčního období papeže starého. A je to nejdůležitější osoba pro křesťany.

Meditovat o tom, já budu.

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Komár
30-31
14. Květen 2013 - 17:51
podle mě máš pravdu, válka vše zkomplikovala včetně dalšího člena rady

+1
0
-1
Obrázek uživatele Karpagon
11. Květen 2013 - 19:11
Ty disliky jsou tam od toho, aby někdo vyjádřil svůj nesouhlas s komentářem. A přesně teď plní svůj účel :)

Meditovat o tom, já budu.

+1
+3
-1
Obrázek uživatele Karpagon
11. Květen 2013 - 19:19
Darth Mirek popis: Sám se považuju za profíka co se SW týče :D You have much to learn, young Jedi...

Meditovat o tom, já budu.

+1
-3
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
11. Květen 2013 - 19:59
V určitém ohledu určitě

Don't ask, if you don't care.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Karpagon
11. Květen 2013 - 20:23
Jasně, teď můžeš dislikovat mě... RAGE KID :D

Meditovat o tom, já budu.

+1
-1
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
11. Květen 2013 - 20:29
Proč bych to dělal? :D
EDIT: Naopak jsem ti dal like (vážně)

Don't ask, if you don't care.

+1
-1
-1
Obrázek uživatele Karpagon
11. Květen 2013 - 22:23
(Y) Dobře ty! :D

Meditovat o tom, já budu.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
12. Květen 2013 - 11:59
Nejsi první kdo mi to říká :D

Don't ask, if you don't care.

+1
-1
-1
Obrázek uživatele Karpagon
12. Květen 2013 - 17:00
Ani poslední, tvoje mamka tě bude mít stále ráda :)

Meditovat o tom, já budu.

+1
-2
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
12. Květen 2013 - 18:56
Si piš :D

Don't ask, if you don't care.

+1
-1
-1
Obrázek uživatele Calse Lirryns
27-28
11. Květen 2013 - 17:24
To je zajímavá otázka. Osobně bych se taky rád dověděl, jak to bylo, protože se mi zdá dost divné, aby zůstala Rada tak dlouho o jedenácti členech. Doteď jsem si myslel, že když přijímali Anakina, tak předtím někoho jiného z Rady vyhodili, ale jestli jsi to četl na nějaké důvěryhodné stránce, tak to bylo asi jinak.

Jsem si vědom toho, že nemám pravdu, nepotřebuji na to být upozorněn. Co mě zajímá, je to, kde dělám chybu.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Oliver98
25-26
21. Srpen 2013 - 21:30
Ono je to vysvetlenie úplne prosté - pôvodne než sa vytvorilo TCW a Filoni sprznil celé obdobie Klonových vojen, bol rok smrti Evena Piella 19 BBY (v Bitke o Coruscant), lenže jeho smrť, ako aj mnohé iné udalosti tvorcovia zmenili. Čiže Piell povôdne zomrel na začiatku Epizódy 3 a kedže sa uvoľnilo jedno miesto v rade, Palpatine tam dosadil Anakina.

+1
0
-1
Obrázek uživatele CadBane007
25-26
22. Srpen 2013 - 7:48
Ne několik měsíců, ale rovnou 2 roky :) Mě spíš zajímá, co se stalo s Eethem Kothem... v průběhu Clone Wars ho z neznámých důvodů vystřídal Agen Kolar...

+1
0
-1
Obrázek uživatele Pětka
24-25
Pětka [Redaktor]
22. Srpen 2013 - 9:49
Eeth Koth měl původně zemřít po bitvě v Geonosianské aréně. Ale teď... nwm

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
0
-1
Obrázek uživatele Oliver98
25-26
22. Srpen 2013 - 11:05
A aj Adi Gallia mala pôvodne zomrieť v bitke o Boz Pity (kde mala byť mimochodom aj Asajj Ventress, ktorá už ale v tom období v TCW neslúžila Dookuovi) a nakoniec ju zabil Savage Opress.
EDIT: Eeth Koth je v TCW nadalej živý.

+1
+1
-1